lifestyle, studenckie lifehacki i porady

Jak ściągać na sprawdzianach bez przypału?

jak-sciagac

Jak ściągać na sprawdzianach bez przypału?

W szkole ważna jest jedna umiejętność: ściąganie. Jeżeli nie umiesz ściągać na sprawdzianach, nic straconego! Możesz wyjść z grupy sprawdzianowych przegrywów i już nigdy nie stresować się testami. Zyskaj święty spokój i nieograniczony czas wolny! Nabądź drogą kupna Zakazany Długopis®, który niczym czarodziejska różdżka zmieni każdego nieogara w co najmniej średniego ucznia… bez nauki!

Ściąganie na sprawdzianie – spryt, oszustwo czy konieczność?

…sprawdziany, egzaminy, testy jednokrotnego wyboru, testy wielokrotnego wyboru, kartkówki zapowiedziane i te niezapowiedziane, odpytywanka, referaciki i cały ten bullshit. Przedmiotów jest kilkanaście, a każdy z nauczycieli myśli, że to JEGO przedmiot jest najważniejszy…

Nauczenie się tak samo dobrze na każdy przedmiot graniczy z cudem. No dobra, powiedzmy sobie uczciwie: jest to do zrobienia, ale pod warunkiem, że zupełnie nie będziesz miał życia poza książkami! Będziesz mógł najwyżej patrzeć na Insta, jak inni melanżują. To nie brzmi jak dobry plan.

Co więcej, są takie przedmioty, które po prostu nie wchodzą do głowy. Dla niektórych ściąganie na sprawdzianie z takiego przedmiotu to konieczność. Ślęczenie nad wzorami nie zrobi z Ciebie Einsteina, gdy fizyka wypada Ci z pamięci. Możesz więc siedzieć do oporu, napisać sprawdzian i dostać kosę. Sprawiedliwe? No nie bardzo. Niestety, nikt nie ocenia Twoich chęci, starań ani czasu poświęconego na naukę, a jedynie to, co udało Ci się wbić do głowy.
Zapytaj rodziców, kiedy ostatnio korzystali ze wzorów skróconego mnożenia. Albo kiedy potrzebowali wiedzy na temat budowy studni artezyjskich. No i wreszcie, co im przyszło z tego, że wiedzą, co oznacza kolor sukienki Zosi w „Panu Tadeuszu”.

Wiesz, co jest w tym wszystkim najgorsze? Że ta wiedza, z której facetki każdego dnia Cię tak skrupulatnie rozliczają, przyda Ci się MOŻE do rozwiązywania krzyżówek.

Najpewniej nie przyda Cię się zupełnie do niczego. Nie błyśniesz nią w towarzystwie, nie uratujesz tymi informacjami niczyjego życia i nie zarobisz hajsu, bazując na wiedzy szkolnej. Bo w towarzystwie, w trzepaniu hajsu i ogółem w życiu liczą się umiejętności, a szczególnie dwie: umiejętność radzenia sobie w każdej sytuacji i podchodzenia do wszystkiego na luzie.

Jak ściągać na sprawdzianie, czyli szkoła na luzie

Rozejrzyj się wokół: najlepiej wiedzie się tym, którzy do wszystkiego podchodzą na luzie. Najlepsze oceny ze sprawdzianów mają nie ci, którzy spędzili wieczór nad książką, ale ci, którzy wiedzą, jak ściągać na sprawdzianach tak, żeby nauczyciel nie ogarną, co się dzieje.
Umiejętność ściągania będzie jedną z kluczowych w całej Twojej edukacji, aż do końca studiów. Niestety, nie każdy rodzi się z drygiem do ściągania. Nawet jeśli należysz do osób, które przygotowują dobre ściągi, nie oznacza to, że umiesz z nich skorzystać. Buraczejesz na twarzy, ręce Ci się trzęsą i pocą, i masz wrażenie, że wszyscy gapią się właśnie na Ciebie. A szczególnie facetka. Zaczynasz więc zachowywać się nienaturalnie, wiercić, chrząkać, obracać długopis w rękach, wycierać je w spodnie, aż wreszcie podnosisz wzrok znad kartki i widzisz, że nauczycielka stoi tuż nad Tobą. Doskonale widzi, co się odjaniepawla.

Jeżeli chcesz mieć więcej czasu wolnego, lepsze stopnie i dzięki temu większe luzy u starych, musisz wiedzieć, jak nauczyć się jak ściągać na sprawdzianach niczym profesjonalista

Do tego potrzebujesz pro narzędzi, jakich nie powstydziłby się James Bond. Takim sprytnym urządzeniem na wyjątkowo trudne misje jest Zakazany Długopis® – długopis do ściągania na sprawdzianach i nie tylko.

Zakazany Długopis® działa inaczej niż zwykłe długopisy do ściągania. Myk polega na tym, że nie ma w nim żadnej wysuwanej rolki ze ściągą, która mogłaby być zauważona. Zakazany Długopis® to sprzęt niemal magiczny – Ty widzisz wszystko, co jest na nim napisane, a osoba stojąca metr od długopisu widzi tylko… zwykły niebieski długopis i nic więcej. Możesz więc siedzieć w pierwszym rzędzie i bez przypału ściągać z przedmiotu, który trzymasz w ręce, całkiem na widoku! Piszesz spokojnie, nie wzbudzasz żadnych podejrzeń. Like a boss.

Jak to działa? To opiszemy dokładniej w następnej notce. Teraz powiemy tylko, że za mniej niż dychę kupujesz wieczną wolność od sprawdzianów, więcej czasu na scrollowanie neta i granie, mniej trucia przez rodziców, a wreszcie kompletny luz i zero obaw przed szkołą. Co więcej, gdy kupujesz 5 długopisów, jeden jest gratis. Zrzuć się z mordeczkami, a za przesyłkę zapłacicie grosze. Best deal ever.

Ale uwaga! Zakazany Długopis® to bardzo potężne narzędzie. Nie zachęcamy do używania ich jako sposobu na zaliczenie każdego przedmiotu. Wiedza też z pewnością Ci się przyda i warto mieć jej jak najwięcej. Korzystaj więc ze ściągania mądrze. Nie musisz mieć wykutej budowy pantofelka i Twoja przyszła kariera nie legnie w gruzach, jeśli będziesz się posiłkował ściągą. Jeżeli jednak masz do nauczenia się sekwencji ruchów podczas wykonywania masażu serca, przyłóż się do tego porządnie i odpuść sobie ściąganie.

Buzi! :*

Powrót do listy

2 thoughts on “Jak ściągać na sprawdzianach bez przypału?

  1. Przystojny pisze:

    Piękny tekst. Wzruszyłem sie takie to było cudowne. Xd.

    1. Wałów pisze:

      XDDD +1BYQ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *