Jak zrobić idealną ściągę nie do wykrycia?

Jak zrobić idealną ściągę nie do wykrycia?

Kompendium wiedzy
jak zrobić dobrą ściągę na egzamin.

Z tego tekstu w 7 minut dowiesz się:

  • Jak zrobić ściągę?
  • Gdzie ukryć ściągę?
  • Jak pisać ściągi?
  • Jak nauczyć się ściągać?

Kto nigdy nie użył ściągi na klasówce, zaliczeniach, czy podczas sesji na uczelni, niech pierwszy rzuci kamieniem. Nie idziesz tam po to, by być fair, a po to, żeby zdać, zaliczyć i zapomnieć. Więc… nie zapomnij o ściągach. Pomysłów na ściągi jest mnóstwo. Jednak tak naprawdę jak zrobić dobrą i skuteczną ściągę na egzamin? 

Jak ściągać na teście?

Ukryj ściągi w długopisach Zakazany Długopis® .

Dzisiaj gadżety do ściągania są naprawdę genialne. Jak zrobić niewidoczną ściągę nie do wykrycia? Ukryć ją w długopisie ze ściągą Zakazany Długopis® .

Jeśli materiału na egzamin jest bardzo dużo, warto mieć przy sobie kilka długopisów Zakazany Długopis® z różnymi zagadnieniami, podzielonymi na odpowiednie kategorie. Łatwiej będzie Ci się w tym połapać. Jeśli chcesz ściągać nawet w pierwszej ławce, Zakazany Długopis® może być sztos pomysłem.

Kliknij i zobacz wideo, jak zrobić ściągę do Zakazany Długopis®:

Zakazany Długopis® Jak zrobić ściągę? (instrukcja)

Wypisz najważniejsze zagadnienia między palcami obu dłoni.

Jak ściągać w szkole? Przydadzą Ci się do tego Twoje własne dłonie. Nie wypisuj jednak niczego na śródręczach, a na przestrzeniach między palcami. W razie potencjalnego przyłapania na ściąganiu jest większa szansa, że zaciśniesz mocno palce i wykładowca lub nauczycielka nie rozkminią, że masz tam sporo do ukrycia.

Uwaga, tylko dla kobiet! Załóż spódnicę na egzamin.

Nie chcesz być przyłapana na ściąganiu? Ściąga ukryta pod spódnicą lub w staniku to pewniak, a do tego żaden wykładowca nie odważy się tam zajrzeć. Odsłaniasz lekko bluzkę lub spódniczkę, spisujesz, co trzeba i zaliczasz egzamin od ręki.

Wydrukuj ściągę na przeźroczystej folii i włóż ją pod kartkę na początku egzaminu.

Patent stary jak świat, a wciąż działa. Podczas gdy nauczyciel rozdaje kartki z egzaminem i na całej sali słychać jedynie szelest papieru, podłóż pod swój sprawdzian ściągę, wydrukowaną wcześniej drukarką laserową na przeźroczystej folii. Nie zadziała tu drukarka “atramentówka” – wszystko Ci się rozmaże i ze ściągi nici. Ściąga na przeźroczystej folii sprawdzi się także dobrze ukryta pod etykietą butelki wody mineralnej.

Wgraj ściągi na smartfon i smartwatch.

Ściąganie ze smartfonem dziś może być już mało skuteczne, bo nauczyciele zrozumieli, że telefon to wcale nie jest TYLKO kalkulator. Za to Smartwatch’e, Apple Watch’e, smartbandy? Tego jeszcze nie czają. Zapisz screeny ściągi lub konkretne teksty w Notatniku w telefonie, aby mieć do nich dostęp ze swojego zegarka.

Jeśli jednak ściąganie z telefonu jest możliwe, dogadajcie się wcześniej, aby jedna, najbardziej ogarnięta osoba w klasie lub grupie skończyła egzamin jak najszybciej i wysłała reszcie przez Bluetooth, czy Wi-Fi zdjęcia “gotowca”.

Klasyka gatunku: rękawy, piórniki, podeszwy od butów.

Dobra ściąga to podstawa. Bez niej o wiele trudniej będzie cokolwiek zaliczyć. Jeśli wszystkie powyższe patenty na ściąganie na testach offline i online masz już przygotowane, załatw sobie wyjścia awaryjne.

Gdzie przykleić ściągę rezerwową? Spód piórnika, tył paska od spodni lub podeszwy Twoich butów będą idealne na Twoje “pomoce naukowe”. Swoje ściągi możesz ukryć w rękawach lub nogawkach. Jeśli masz jeszcze gdzieś oldschoolową bluzę z kapturem i kieszenią na brzuchu, teraz może przydać Ci się, aby tam przykleić lub przypiąć ściągę na kolokwium.

Jak zrobić i pisać ściągi?

  • Wykorzystuj skróty myślowe. Im mniej miejsca zajmie tekst, a im więcej “mięsa” i przydatnego materiału wypiszesz na ściądze, tym lepiej.
  • Jeśli piszesz odręcznie, dbaj o czytelność i rozmiar czcionki. Może okazać się, że Twoje ściągi podczas egzaminu będą nieprzydatne, bo zapomnisz, co tam w ogóle nabazgrałeś.
  • Wykorzystuj na ściągach swój indywidualny, zrozumiały tylko dla Ciebie kod. Zapisz pierwsze litery wyrazów, które powinieneś zapamiętać przed sprawdzianem lub rysuj rysunki i rebusy. Cokolwiek, co sprawi, że przyłapany unikniesz przypału i powiesz, że “to nie to, co Pani myśli”.
  • Jak zrobić ściągę w Word? Przede wszystkim pamiętaj o maksymalnym wykorzystaniu powierzchni kartki, szerokości kolumn tekstu i rozmiaru czcionki. Pogrubiaj najważniejsze frazy i fragmenty, by łatwiej było wszystko odnaleźć.

Jak nauczyć się ściągać w szkole?

W ściąganiu może pomóc tylko i wyłącznie praktyka. Sprawdź, czy wytrzymasz ten stres i dasz radę ściągnąć wszystko, aby zaliczyć sesję bez nauki. Trenuj w towarzystwie długopisu do ściągania, a wszystkie inne pomysły na ściąganie mogą okazać się zbędne.

Masz jakieś inne patenty na ściągi lub jesteś już po egzaminie i udało Ci się wszystko zaliczyć ze ściągami? A może wykładowca wywalił Cię za ściąganie z sali? Czekamy na Twoją historię w komentarzach poniżej.

Udostępnij post:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *