Sposoby na ściąganie – jak ściągać i nie dać się przyłapać

Sposoby na ściąganie – jak ściągać i nie dać się przyłapać

Jeżeli choć raz przeglądałeś Internet w poszukiwaniu najlepszych sposobów na to, jak ściągać, pewnie wiesz, że ile osób, tyle pomysłów, a większość z nich jest… do bani. „Schowaj ściągę w bułce”, „rozpuść włosy”, „napisz sobie ściągę na paznokciach” i tego typu pomysły. Serio? Sztuka ściągania jest finezyjna i prosta zarazem. Zapomnij o innych poradach. Tu znajdziesz kompendium wiedzy o tym, co zrobić, gdy wiedzy Ci akurat brakuje.

Najważniejsza zasada ściągania w szkole

Jeżeli czytasz ten poradnik, to pewnie ściąganie na sprawdzianach ma przed Tobą wiele tajemnic. Najważniejsze, co musisz wiedzieć jako nowicjusz, to to, że nie ma jednej dobrej metody ściągania! Ilu nauczycieli, tyle sposobów na ściąganie. Każdy nauczyciel zwraca bowiem uwagę na inne rzeczy, pilnuje uczniów w inny sposób, ma inną tolerancję wobec ściągania. Są tacy, których zupełnie nie obchodzi to, jakimi metodami zaliczasz ich przedmiot, ale są też tacy, dla których punktem honoru jest to, aby ani jeden uczeń nie prześlizgnął się ze ściągą. Nie możesz więc na każdym przedmiocie ściągać tak samo. Musisz opracować taktykę na każdego z nauczycieli.

Kilka sposobów na to, jak ściągać w szkole i nie dać się przyłapać

Wspomnieliśmy, że ściąganie powinno być proste, a zarazem finezyjne. Nie może być przekombinowane ani toporne, bo to natychmiast zostanie zauważone. Zbytnie komplikowanie sprawy też nie zawsze jest możliwe, bo większość nauczycieli oczekuje tego, że na ławce nie będzie nic poza kartką z testem, a w Twojej ręce nic poza długopisem.

Sposób 1. Ściąga na długopisie. Patent tak prosty, że aż trudno na niego wpaść. Jeżeli nauczyciel należy do tych, którzy oczekują pustego biurka, nie masz wielkiego pola manewru. Nie schowasz ściągi w piórniku, nie przykleisz jej do linijki, ale możesz wykorzystać długopis! Oklej go ściągą samodzielnie albo kup długopis do ściągania. Polecamy szczególnie tę drugą opcję. Taki pro długopis-ściąga jest łatwy w obsłudze, nie wzbudza żadnych podejrzeń i możesz go używać dosłownie latami. Ściągę widać tylko z bliska. Nauczyciel jej nie zauważy, nawet stojąc Ci nad głową.

Sposób 2. Ściąga na kartce. Uwaga! Ten pomysł sprawdzi się tylko wtedy, gdy piszecie na własnych kartkach, a nie tych, które otrzymacie od nauczyciela. Bajecznie proste: ołówkiem delikatnie piszesz treści przydatne na sprawdzianie, a potem swobodnie z nich korzystasz. Na koniec wycierasz ślady ołówka i voilà! Zdane. Musisz jednak zachowywać się naturalnie. Ostentacyjne wycieranie ołówka, którego nie używałeś podczas pisania, może się wydać podejrzane. Dla niepoznaki użyj nieco ołówka podczas pisania odpowiedzi.

Sposób 3. Przezroczysta ściąga z taśmy klejącej. Drukujesz ściągę na kartce (tylko drukarką laserową!), przyklejasz do niej taśmę, a następnie wkładasz to do wody i usuwasz papier. Całą treść ściągi masz na przejrzystej taśmie! Możesz to przykleić, gdzie chcesz: do wewnętrznej strony rękawa, linijki, piórnika czy ławki. Naprawdę trudno to zauważyć. Ważne, aby ściąga była gdzieś blisko, żebyś nie wykonywał dziwacznych ruchów.

Ściągaj, ale nie kombinuj!

Wiedza o tym, jak ściągać, jest ważna, ale jeszcze ważniejsza jest praktyka. Nie możesz wzbudzać podejrzeń. Ściągać trzeba na zimno. Nie kombinuj więc za dużo. Nie ubieraj się inaczej niż zwykle. Nie przesiadaj się ze swojego stałego miejsca na czas sprawdzianu. Nie wyciągaj całego arsenału długopisów (ze ściągą, rzecz jasna), gdy na co dzień używasz jednego. To ma być prosta, czysta akcja. Wyobrażasz sobie tajnego agenta, który czerwieni się i trzęsie, próbując niepostrzeżenie sięgnąć do plecaka albo kieszeni po tajną broń? Nie bardzo. On ma to wszystko dobrze przygotowane i cały czas pod ręką. I o to chodzi.

Udostępnij post:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *