lifestyle, studenckie lifehacki i porady

Sposoby na ściąganie – jak ściągać i nie dać się przyłapać

sposoby-na-sciaganie

Sposoby na ściąganie – jak ściągać i nie dać się przyłapać

Jeżeli choć raz przeglądałeś Internet w poszukiwaniu najlepszych sposobów na to, jak ściągać, pewnie wiesz, że ile osób, tyle pomysłów, a większość z nich jest… do bani. „Schowaj ściągę w bułce”, „rozpuść włosy”, „napisz sobie ściągę na paznokciach” i tego typu pomysły. Serio? Sztuka ściągania jest finezyjna i prosta zarazem. Zapomnij o innych poradach. Tu znajdziesz kompendium wiedzy o tym, co zrobić, gdy wiedzy Ci akurat brakuje.

Najważniejsza zasada ściągania w szkole

Jeżeli czytasz ten poradnik, to pewnie ściąganie na sprawdzianach ma przed Tobą wiele tajemnic. Najważniejsze, co musisz wiedzieć jako nowicjusz, to to, że nie ma jednej dobrej metody ściągania! Ilu nauczycieli, tyle sposobów na ściąganie. Każdy nauczyciel zwraca bowiem uwagę na inne rzeczy, pilnuje uczniów w inny sposób, ma inną tolerancję wobec ściągania. Są tacy, których zupełnie nie obchodzi to, jakimi metodami zaliczasz ich przedmiot, ale są też tacy, dla których punktem honoru jest to, aby ani jeden uczeń nie prześlizgnął się ze ściągą. Nie możesz więc na każdym przedmiocie ściągać tak samo. Musisz opracować taktykę na każdego z nauczycieli.

Kilka sposobów na to, jak ściągać w szkole i nie dać się przyłapać

Wspomnieliśmy, że ściąganie powinno być proste, a zarazem finezyjne. Nie może być przekombinowane ani toporne, bo to natychmiast zostanie zauważone. Zbytnie komplikowanie sprawy też nie zawsze jest możliwe, bo większość nauczycieli oczekuje tego, że na ławce nie będzie nic poza kartką z testem, a w Twojej ręce nic poza długopisem.

Sposób 1. Ściąga na długopisie. Patent tak prosty, że aż trudno na niego wpaść. Jeżeli nauczyciel należy do tych, którzy oczekują pustego biurka, nie masz wielkiego pola manewru. Nie schowasz ściągi w piórniku, nie przykleisz jej do linijki, ale możesz wykorzystać długopis! Oklej go ściągą samodzielnie albo kup długopis do ściągania. Polecamy szczególnie tę drugą opcję. Taki pro długopis-ściąga jest łatwy w obsłudze, nie wzbudza żadnych podejrzeń i możesz go używać dosłownie latami. Ściągę widać tylko z bliska. Nauczyciel jej nie zauważy, nawet stojąc Ci nad głową.

Sposób 2. Ściąga na kartce. Uwaga! Ten pomysł sprawdzi się tylko wtedy, gdy piszecie na własnych kartkach, a nie tych, które otrzymacie od nauczyciela. Bajecznie proste: ołówkiem delikatnie piszesz treści przydatne na sprawdzianie, a potem swobodnie z nich korzystasz. Na koniec wycierasz ślady ołówka i voilà! Zdane. Musisz jednak zachowywać się naturalnie. Ostentacyjne wycieranie ołówka, którego nie używałeś podczas pisania, może się wydać podejrzane. Dla niepoznaki użyj nieco ołówka podczas pisania odpowiedzi.

Sposób 3. Przezroczysta ściąga z taśmy klejącej. Drukujesz ściągę na kartce (tylko drukarką laserową!), przyklejasz do niej taśmę, a następnie wkładasz to do wody i usuwasz papier. Całą treść ściągi masz na przejrzystej taśmie! Możesz to przykleić, gdzie chcesz: do wewnętrznej strony rękawa, linijki, piórnika czy ławki. Naprawdę trudno to zauważyć. Ważne, aby ściąga była gdzieś blisko, żebyś nie wykonywał dziwacznych ruchów.

Ściągaj, ale nie kombinuj!

Wiedza o tym, jak ściągać, jest ważna, ale jeszcze ważniejsza jest praktyka. Nie możesz wzbudzać podejrzeń. Ściągać trzeba na zimno. Nie kombinuj więc za dużo. Nie ubieraj się inaczej niż zwykle. Nie przesiadaj się ze swojego stałego miejsca na czas sprawdzianu. Nie wyciągaj całego arsenału długopisów (ze ściągą, rzecz jasna), gdy na co dzień używasz jednego. To ma być prosta, czysta akcja. Wyobrażasz sobie tajnego agenta, który czerwieni się i trzęsie, próbując niepostrzeżenie sięgnąć do plecaka albo kieszeni po tajną broń? Nie bardzo. On ma to wszystko dobrze przygotowane i cały czas pod ręką. I o to chodzi.

Powrót do listy

Related Posts

29 thoughts on “Sposoby na ściąganie – jak ściągać i nie dać się przyłapać

 1. Dzidu pisze:

  Hejka. Mam pytanie. Macie jakiś sposób, jak wkręcić rodziców że to zwykły długopis, żeby mi go kupili?

  1. Minutka pisze:

   Poprostu sobie zamów, wybierz płatność przelew bankowy, jedź na pocztę i zapłać. Poza tym to rodzice nie pozwoliliby ci mieć takiego długopisu? Choćby z powodu tego miałabyś lepsze oceny..

   1. Nie moge pisze:

    Moi rodzice tacy nie są naiwni mama mi go nie zamówi a gdybym go kupiła to rodzice by otworzyli przesyłkę a poza tym pewnie jak u większości masz na pudełku np.: allegro. I rodzice już wiedzą a jak nie to się wszystko wypytają . W Lublinie jeszcze tylko z nimi a więc nie mogę sobie kupić

    1. Anonim pisze:

     Poproś kolegę, żeby kupił i oddaj mu pieniądze ;p

  2. Marek pisze:

   ja właśnie namówiłem tatę że to długopis fluorescencyjny

  3. kitty ZM pisze:

   Ja poprosiłam koleżankę żeby mi kupiła, a potem oddałam jej pieniądze z długopis ( kupowała 10 szt. xd)

  4. Haha pisze:

   A sama dzieciaczku nie możesz?

  5. Taki_ziomeq0666 pisze:

   Nwm powiedz im ze to dlugopis, ktory mozesz przyozdobic samodzielnie xdddd na moich dziala

  6. Michał pisze:

   Powiedz rodzicom że wszyscy uczniowie z twojej klasy takie mają

   1. Jacob pisze:

    to tym bardziej 😀

  7. Lch pisze:

   Po prostu weś dziesięć złotych i zamów a jak chcą twoi rodzice go zobaczyć to wyjmij te ściągi

  8. Anonymous pisze:

   Powiedz że to jakiś nowy model wielce polecany przez youtuberów. Bardzo pięknie pisze i przez tą „niebywałą umiejętność” zwany jest „zakazany długopis”

  9. Wiktoria pisze:

   Powiedz że koleżanka prosiła cię o to na prezent lub kolega żebyś jej przesyłkę z takim długopisem kupił(a) albo powiedz ze to taki nie wyczerpujący się czy coś xd

  10. Amelka pisze:

   Powiedz że to zwykły długopis, tylko że ma taką funkcję że rozwija się w mały notesik. Ja tak zrobiłam i cyk. Mam długopis

 2. BoardEx pisze:

  Witam. Wcześniej pisałem o tym jakby przekonać rodziców żeby kupili mi wasz produkt. Udało się. W ile dni powinien przyjś list polecony priorytet?

 3. BoardEx pisze:

  Witam.
  Wcześniej pisałem, jakby przekonać rodziców do zakupu waszego produktu.
  Udało się, więc mam pytanie. W ile dni powinien przyjść długopis, który zamówiłem listem poleconym priorytetowym?

 4. Marzena pisze:

  Hej to ja i ten długopis jest mega polecam

  Pozdrawiam

  Klaudia auguścik

 5. Marek pisze:

  Ja namówiłem mojego tatę że to długopis fluorescencyjny

 6. Reylo pisze:

  Ja nie wiem jak mam mamę na to namówić i co powiedzieć. Kto pomoże? Proszę on mi jest potrzebny!!!

 7. Reylo pisze:

  Proszę powiedzieć jak mam namówić mamę do kupna!! Proszę ja nie wiem co jej powiedzieć!!!

  1. kuba pisze:

   mamo kup mi to ten długopis zmienia kolory i mozna po nim pisać normalnie

  2. kAmILa pisze:

   Ja tam normalnie swojej mamie pokazałam ten długopis na tej stronie i od razu można powiedzieć że się zgodziła: )

 8. Ksixs pisze:

  Ja zwyczajnie zapytałem się rodziców czy kupią mi długopis do ściąg (mamie nawet wytłumaczyłem jak działa) i mi kupili. 🙂

 9. Ja jestem najlepsza z klasy w ściąganiu, a na tą stronę natknęłam się przypadkiem
  PS. Dużo słyszałam o zakazanym długopisie, dlatego postanowiłam go zamówić, i mój ojciec go po prostu zamówił i zapłacił, nie musiałam mu nic wkręcać, jeżeli chodzi o ściąganie to można ściągać z telefonem w piórniku, z karteczką na ławce zasłaniając ją piórnikiem i wiele innych sposobów

 10. Oliwia pisze:

  A ja zapłaciłam więcej, wzięłam paczkę za pobraniem, dałam mamie pieniądze (byłam w szkole) i postawiłam ją przed faktem dokonanym.

 11. arek pisze:

  xddddd

 12. kamonml pisze:

  Witafam T
  en długopis pozwolił mi napisać e
  gzamin 8klasisty bez problemu, teraz go urzywam i mam same dobre oceny,
  polecam
  ~ K. GABIEC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.