Jak ściągać na egzaminach i lekcjach online?

Paweł Kowalczyk z Warszawy, student jednej ze stołecznych uczelni, lat 24. W ostatnim semestrze nie było już zajęć i egzaminów stacjonarnych, a wszystkie wykłady i testy odbywały się online. Na nauce do każdego egzaminu spędzał nawet nie jeden dzień przed zaliczeniem, a 25 – 30 minut. Dokładnie tyle, ile trwał egzamin. Nigdy nie czytał materiałów wybranych przez wykładowców i ani razu nie zajrzał do podręczników. Nie nauczył się absolutnie niczego, a wszystko podczas sesji online zaliczył na 5. Jak on to zrobił? ? Po prostu rozkminił to, jak ściągać na egzaminach online. ?

Jak zaliczyć egzamin online?

Ściąganie na e-lekcji, a szczególnie ściąganie podczas testów online, jest wbrew pozorom bardzo trudne. Obrona online pracy licencjackiej lub magisterskiej to dopiero challenge. Wymaga odpowiedniej dozy kreatywności i odwagi. Jak zrobić ściągi nie do wykrycia? Na co zwrócić uwagę, by nauczyciel nie złapał nas na gorącym uczynku?

Na co nauczyciel zwraca uwagę podczas testu online?

Egzaminy online w formie webinaru często są nagrywane. Nauczyciel lub wykładowca może obejrzeć Twój pokój na kamerce przed rozpoczęciem egzaminu – będziesz musiał oprowadzić go po pokoju i pokazać na kamerce wszelkie zakamarki. Rozłożone książki, telefony na kolanach, czy wydrukowane notatki wokół biurka mogą nie zadziałać. 

Fajnym tipem na ściąganie podczas sesji online jest umieszczenie ściąg na roletach okiennych przed biurkiem. Podczas pokazywania pokoju na kamerce możesz mieć odsłonięte okna, a potem, jak już usiądziesz do zaliczania egzaminu przez internet, możesz poprosić o możliwość zasłonięcia okien, bo słońce świeci Ci w oczy.

Możesz zostać poproszony o pokazanie legitymacji szkolnej lub studenckiej ze zdjęciem, aby nauczyciel sprawdził, czy Ty to Ty. Miej ją zawsze pod ręką.

Nauczyciele na testach i zaliczeniach online zwracają uwagę na to, w którym kierunku kierujesz wzrok. W końcu z założenia powinieneś patrzeć tylko na ekran wprost w kamerkę. Częste ruchy oczami dookoła mogą sprawić, że wykładowca obniży Ci ocenę lub nawet wywali Cię z egzaminu. Jakie zatem rozwiązania na ściąganie podczas egzaminów online podsunął nam Paweł z Warszawy?

Jak ściągać na sprawdzianie online?

1. Zbierz ekipę ze studiów lub z klasy i załóżcie konwersację na Messengerze lub wspólny dokument w Google Docs.

Nie działaj sam. Zbierz zaufaną ekipę i połączcie się przed egzaminem online, a nawet w trakcie egzaminu, przez Messenger lub na wideokonferencji np. przez ClickMeeting lub Skype. W dokumencie Google wpisujcie wszystkie pytania i odpowiedzi, by inni na żywo widzieli to, jak odpowiadacie i na które pytanie. Jeśli mieszkacie blisko siebie, weźcie laptopy i spotkajcie się u jednego z Was, który ma najlepsze łącze internetowe #światłowód ? 

2. Wszelkie ściągi, screeny, konwersacje i dokumenty online otwieraj na innym urządzeniu niż to, na którym zaliczasz egzamin online.

Nie ściągaj na tym samym lapku, na którym zaliczysz egzamin online. Wiele platform e-learningowych online (LMS), np. Moodle, wykrywa przeskakiwanie między kartami w przeglądarce. Istnieją konkretne aplikacje, które obserwują ruch Twojej myszki lub Twój ekran. Miej obok lub za / przed laptopem postawiony tablet, drugi laptop lub odpalony internet na telewizorze, połączonym z internetem, na których możesz wyświetlać podpowiedzi.

Zapisz na tym urządzeniu wszelkie prezentacje i screeny notatek z zajęć. Szukaj rozwiązań w e-podręcznikach po słowach kluczowych – wiele z podręczników szkolnych i akademickich jest dostępna online w Google Books.

3. Nauczyciele mogą zmienić kolejność pytań i odpowiedzi na teście online. Nie wysyłaj innym odpowiedzi typu “1A, 2B…”, bo to może wprowadzić Was w błąd.

Platformy do testów online mogą mieć bank pytań i odpowiedzi, które wybierają losowo dla każdego użytkownika osobno. Wysyłanie sobie nawzajem w trakcie egzaminu online odpowiedzi typu “1A, 2B…” nie zadziała, bo każdy z Was może mieć inny zestaw pytań w innej kolejności.

4. Miej ściągi wszędzie. Im więcej kół ratunkowych, tym lepiej.

Wspomniane wcześniej rolety okienne ze ściągami i wiele innych urządzeń w pokoju, na których masz dostęp do materiałów z zajęć to tylko niektóre z patentów. Klasyka ściągania offline i online to oczywiście długopis ze ściągą oraz butelka wody lub Coca-Coli ze ściągą zamiast etykiety.

Czy ściągę w długopisie widać na kamerce na egzaminie online?

Odpowiedź jest jednoznaczna: NIE. I mamy na to dowody. Zobacz poniższe screeny od jednego z Klientów sklepu zakazanydlugopis.pl z jego kamerki internetowej, którą wykorzystuje podczas egzaminów przez internet. Na zdjęciach oprócz niego widać Zakazany Długopis®.

Z daleka wszystko wygląda absolutnie normalnie, prawda? Jednak gdy spojrzymy dokładniej, widzimy, że Zakazany Długopis® pełen jest niezbędnych na sesji online lub teście internetowym… pomocy naukowych. ?

Hcrkr4jCn4a4qKmbJrV RRRQ1B3mOBot5lemlqjBl5tjStaXSu5jEdBCJUZTLjql1MIH1bl550zI5kcsZGbmJ7nZfR37gSBY7SxGbohxzWdUx3vHsyTW F7hO3X05OmQaFZc9rtD

W tym wypadku kamerka jest świetnej jakości. Jeśli jednak obniżysz przepustowość Twojego łącza internetowego np. do 512 kb/s lub zamażesz kamerkę kremem Nivea (patent z #TikTok, serio! ?) obraz będzie rozmyty i nie ma szans, żeby wykładowca obczaił, że masz w dłoni Zakazany Długopis®. W końcu jakość połączenia i transmisji to nie Twoja wina. ?

Jeżeli naprawdę chcesz zaliczyć egzamin online, to jest to absolutny must-have, który pomoże Ci zaliczyć test na piątkę, doda Ci pewności siebie i zmniejszy stres przed egzaminem:

https://zakazanydlugopis.pl/produkty/zakazany-dlugopis/

Ściąganie na egzaminach online – czy można?

Można, a nawet trzeba. Nawet jeśli Ty będziesz chciał być prawilny, reszta Twojego roku lub klasy i tak będzie ściągać, więc po co się oszukiwać? ? Pamiętaj o zasadzie 3Zzakuć, zdać, zapomnieć. Wykorzystując nasze life-hacki i tipy o ściąganiu oraz mając w dłoni Zakazany Długopis® ominiesz to żmudne “zakuć” i zdasz wszystkie egzaminy online za pierwszym podejściem. Wiesz już, jak ściągać na egzaminach online? To do dzieła?

Czy nauczyciele pozwalają ściągać na egzaminach online?

Już prawie sto lat temu, w 1938 roku, Ignacy Scheiber, nauczyciel i pedagog, pisał w książce “Ściąga w praktycznej szkole”, że „Ściąga jest ustaloną i tradycyjnie renomowaną samoobroną ucznia”. W razie przypału p

Udostępnij post:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *