Sposoby na stres przed egzaminem

Został już dzień do egzaminu, a Tobie drżą i pocą się dłonie, a Twój oddech wariuje?  Nie możesz opanować w sobie uczucia niepokoju, frustracji i bezradności? Boisz się, że zapomnisz wszystko, czego się uczyłeś, lub co gorsza, olałeś sprawę i nie umiesz zupełnie nic? Próbujesz zasnąć, ale przewracasz się z boku na bok i boli Cię brzuch? Wszystko wskazuje na to, że dopadł Cię typowy stres przed egzaminem. Poziom kortyzolu w Twoim organizmie rośnie proporcjonalnie do deficytu wiedzy, a zaliczyć trzeba. #miejwyjebaneabedziecidane może nie wystarczyć. Mamy dla Ciebie kilka rozwiązań i pomysłów, jak temu zapobiec – sprawdź, jakie sposoby na stres przed egzaminem stosuje ekipa sklepu ZakazanyDlugopis.pl. ? Co niweluje wysoki poziom stresu?

Co jest dobre na stres przed egzaminem?

Odmóżdżanie ucznia lub studenta

Dzień konsoli PS4 lub Xbox to świetny sposób na odstresowanie się i zapomnienie o całym świecie. ??? Ciekawe, wciągające fabuły, jak GTA V lub Red Dead Redemption II, zręcznościowe, dynamiczne FPS’y, jak cała seria Call Of Duty, czy kompletnie odmóżdżające Simsy lub Rayman. To one mogą pomóc Ci się wyczillować na dzień przed egzaminem. Nauka? Niekoniecznie. ??

Nauka na dzień przed egzaminem

Oczywiście znajdą się też miłośnicy tej metody. Masz niewiele szans na to, żeby rzeczywiście zdążyć nauczyć się czegoś na dzień przed egzaminem. Jeśli jednak chcesz spróbować, podziel cały materiał na bloki tematyczne, które potem umieścisz na osobnych ściągach. Co jakiś czas zrób przerwę na kilka ćwiczeń, stretching, herbę lub przekąskę. 

Przygotowanie ściąg przed testem to najlepszy sposób na stres przed egzaminem

To kluczowy punkt przygotowania do egzaminu. Z zaje#@stymi ściągami pod ręką poczujesz się o wiele pewniej. Pójdziesz na egzamin z przekonaniem, że wygrywasz życie i że na bank zaliczysz. Zakazany Długopis® w każdej kieszeni, naładowany smartfon z “gotowcami” z zeszłych lat lub od innych klas, do tego oldschoolowo skitrane ściągi w rękawach, nogawkach i pod spódnicą – patentów na ściągane jest mnóstwo. ? Szczególnie, jeśli planujesz ściągać na egzaminie online i zaliczać wprost zza Twojego domowego biurka. ? 

Sport z muzyką na uszach

Jeśli ściągi na egzamin masz już gotowe, a do tego poudawałeś przed rodzicami lub sam przed sobą, że “trochę się pouczyłeś”, czas na trochę sportu przed snem. Odpal Endomondo i Spotify, wybierz muzykę, którą kochasz i przebiegnij szybką “piątkę” po ośce. Jeśli masz więcej czasu, idź na squasha lub basen, a nawet wyskocz na rower. ?‍♀️?‍♂️?

Dobry sen przed egzaminem

Wku(r)w(i)anie przez całą noc to zdecydowanie zły pomysł. 7-8 godzin snu jest niezbędne, aby rano nie być jak zombie z Walking Dead. Nie czytaj przed snem ani nie graj na telefonie – daj odpocząć swojemu umysłowi.

Jedzenie przed egzaminem

Wysoki poziom stresu niweluje dobra, ZDROWA szama. Zdecydowanie nie chodzi tu o pizzę, kebsa na ostro #BlokEkipa i zestaw z McDonald’s. No chyba, że wiesz, iż naaaaprawdę tak zaje#@ście to na Ciebie działa. Jeśli nie, posta na musli z mlekiem i kanapki z pełnoziarnistym pieczywem i warzywami. Także w trakcie nauki, nie tylko tuż przed egzaminem. P.S. Melanż i alko na dzień przed sesją to NIE JEST dobry pomysł. ?

Oddychanie pokonuje stres przed egzaminem

Głębokie oddechy, joga, medytacja – każdy z patentów na uspokojenie oddechu przed ważnym testem lub sesją może pomóc. Wdech i wydech, raz za razem, wolno, zatrzymując na kilka sekund w sobie zapas powietrza. Relaks i czill gwarantowany. ?

Trochę stresu przed egzaminem nie zaszkodzi

Dzięki powyższym life-hackom zniweluj negatywny poziom stresu i idź na egzamin przygotowany (oczywiście nie merytorycznie, ale mentalnie i ze ściągami w kieszeni ?). Zdobądź swój własny Zakazany Długopis® np. w formie prezentu od ukochanej osoby lub zatroskanej o ich żywe srebro rodzinki. Wcześniej wyczilluj, wyśpij się, weź oddech, myśl pozytywnie i rób swoje. 

Pozytywny stres ma sens

Szczypta pozytywnego, krótkotrwałego stresu (zwanego eustresem) może zadziałać jak Redbull lub poranna kawa – pobudzi Cię do działania, doda energii i wigoru. Gotowy? No to bang, zaliczamy! ?

Udostępnij post:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *